All-on-6 – cena

All-on-6 to przełomowa technologia, umożliwiająca odbudowę uzębienia porcelanowym mostem zamocowanym na 6 implantach. Na czym konkretnie polega? Komu przyniesie najwięcej korzyści i ile kosztuje? Sprawdźmy.

Problem braków w uzębieniu dotyczy osób w każdym wieku. Przyczyną utraty zębów mogą być bowiem nie tylko choroby charakterystyczne dla późnej dojrzałości, ale także niedostateczna higiena, wypadki czy urazy. Niestety, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że braki zębowe powodują nie tylko widoczny gołym okiem defekt estetyczny, ale także niekorzystne dla zdrowia konsekwencje.

Konsekwencje braków w uzębieniu

Widoczne gołym okiem braki w uzębieniu często są przyczyną utraty pewności siebie. Nic dziwnego. Trudno swobodnie się uśmiechać, mówić, czy zwyczajnie funkcjonować bez choćby jednego przedniego zęba. Także te niedostrzegalne na pierwszy rzut oka warto odbudować. Pozostawione „same sobie” mogą mieć bowiem niekorzystne dla zdrowia konsekwencje. Oto najczęściej występujące:

 • stany zapalne dziąseł, krwawienia;
 • problemu ze zgryzem i stawami skroniowo-żuchwowymi;
 • przesuwanie się pozostałych zębów, co prowadzi do zaburzenia równowagi w żuchwie;
 • zaburzenia wymowy;
 • migrenowe bóle głowy;
 • zanik tkanki kostnej prowadzący do… zmiany rysów twarzy i asymetrii.

Skuteczny sposób na braki w uzębieniu

Skutecznym sposobem, który wyeliminuje ryzyko kłopotliwych konsekwencji braków w uzębieniu, są implanty. Dzięki nim można uzupełnić zarówno brak jednego zęba, jak i większe braki

w uzębieniu. Implanty świetnie sprawdzają się także w przypadku… bezzębia. Czym w praktyce jest implant i jak wygląda jego wszczepienie?

Co to jest implant zęba?

Implant zęba przypomina wyglądem niewielką śrubkę. Wykonany z biokompatybilnego z ludzką kością tytanu lub tlenku cyrkonu (implant ceramiczne) przybiera kształt stożka o długości 7-21 mm i średnicy 3-5 mm. Zadaniem implantu jest imitowanie utraconego korzenia zęba. Po wszczepieniu w tkankę kostną lekarz mocuje na nim utraconą koronę zęba. W ten sposób powstaje pełnowartościowy zamiennik „naturalnego zęba”, który wygląda identycznie, co oryginał i ma porównywalne do niego parametry (trwałość, odporność na uszkodzenia czy zmiany temperatur). Z myślą o osobach, które zmagają się z brakiem wielu zębów, stworzono innowacyjną technologię All on 6. Na czym polega?

Czym jest All-on-6?

Wcześniej wspominaliśmy, że implanty zębowe świetnie sprawdzają się w przypadku pojedynczych ubytków, braku kilku zębów, a nawet bezzębia. Technologia All-on-6 umożliwia odbudowanie całego uzębienia przy pomocy mostu ceramicznego osadzonego na 6 wszczepionych w kość implantach. Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem wszczepienia implantów niezbędna jest drobiazgowa diagnostyka uwzględniająca m.in. badanie tomografii kości, badanie układu zgryzowego czy ocenę stanu kości przez eksperta. Jeśli to konieczne, należy także odbudować kość. Po wprowadzeniu implantów zębowych lekarz montuje na nich przygotowany porcelanowy most. W przypadku gabinetów dysponujących laboratorium protetycznym odbywa się to podczas jednej wizyty!

Dla kogo All-on-6?

Technologia All-on-6 to świetnie rozwiązanie dla osób, które:

 • chcą zrezygnować z niewygodnego, ruchomego mostu i co za tym idzie — zwiększyć komfort codziennego funkcjonowania;
 • chcą odbudować uzębienie szybko. Dzięki przełomowym metodom i najwyższej technologii wszczepienie wszystkich implantów oraz obciążenie ich zaprojektowaną i wykonaną rekonstrukcją gotowych zębów odbywa się w ciągu jednego zabiegu;
 • uzupełnić braki w uzębieniu z zastosowaniem metod umożliwiających zaprojektowanie naturalnego, dostosowanego do rysów twarzy uśmiechu;
 • muszą wykonać przez właściwym zabiegiem odbudowę kości i zależy im na tym, aby odbyło się w to możliwie jak najbardziej nieinwazyjny sposób, np. z wykorzystaniem komórek macierzystych.

Ile kosztuje system All-on-6?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Wiele zależy tu bowiem od konkretnego gabinetu — jego renomy i lokalizacji, wykorzystywanych technologii i materiałów, zastosowanego systemu implantologicznego i warunków kostnych pacjenta. Warto jednak pamiętać, że w przypadku konieczności odbudowy potężnych braków w uzębieniu (czy bezzębia) taka metoda jest stosunkowo korzystna cenowo. 6 wszczepionych implantów zastępuje aż 12 zębów.

Przeciwwskazania do All-on-6

Czy z metody All-on-6 może skorzystać każdy? Nie do końca. Proces wszczepienia implantu jest zabiegiem chirurgicznym. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów tego typu istnieją pewne przeciwskazania do jego wykonania.

Są to:

 • ciąża,
 • choroby nowotworowe i aktywne choroby ogólnoustrojowe, np.cukrzyca;
 • bruksizm;
 • nadużywanie alkoholu, narkotyków i tytoniu;
 • niedostateczna higiena jamy ustnej,
 • specyficzna budowa szczęki, która nie pozwala na prawidłowe wykonanie zabiegu,
 • brak współpracy ze strony pacjenta i stosowania się do zaleceń lekarza.

Realizacja wszczepiania implantów w technologii All-on-6 to zabieg wymagający wprawy, wiedzy i doświadczenia. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, skorzystaj z usług wyspecjalizowanej w implantologii kliniki stomatologicznej wyposażonej w nowoczesny sprzęt i świetnie wyszkoloną kadrę.

  Umów wizytę: